Post Image

گولاش بیف

یکی از معروف ترین غذاهای سنتی بوداپست، گولاش است. گولاش بیف در واقع نوعی سوپ یا خورشت است که با گوشتی که ساعت ها به آرامی پخته شده و مقدار زیادی پاپریکا طبق عادت مرسوم غذاهای مجارستانی، پخته و با زیره ی سیاه و پیاز طعم دار شده است و می تواند در کنار خمیر پاستا یا پوره سرو شود.

این غذای گرم در گذشته خوراک محبوب کابوی های مجارستانی بوده و در واقع نام خود را از

، به معنای کابوی یا چوپان گرفته است.Gulyás

با وجود قدمت بالا، این غذا اما هنوز هم در رستوران و بیسترو های بوداپست بسیار پرطرفدار است.

مرغ پاپریکا

یکی دیگر از معروف ترین خوراک های مجارستان است که بشقابی از مرغ نرم ترد، پیاز و مقدار سخاوت مندانه ای از پاپریکاست. این غذای خردلی رنگ به همرا خامه ی ترش و خمیر پاستا سرو می شود.

لانگوس

اگر به دنبال یک غذای کلاسیک خیابانی مجارستانی هستید، لانگوس را امتحان کنید. لانگوس به زبان مجاری به معنای شعله، نوعی نان است که از خمیر سرخ شده درست شده و با خامه ترش، پیاز و سس سرو می شود.

این غذ ای سبک و بسیار خوشمزه را می توانید در پیاده روهای بوداپست از دستفروش ها یا دکه های اسنک تهیه کنید.

داباس تورتا

داباس تورتا به معنی کیک طبل زن، کیک خوشمزه مجارستان است که می توانید آن را در کافه ها و نانوایی های بوداپست پیدا کنید. این کیک که بیشتر در جشن ها و عروسی ها دیده می شود، از پنج تا هفت لایه نرم اسفنجی تشکیل شده که هر لایه با خامه شکلاتی پوشیده است. رویه این کیک با یک لایه غلیظ شکر کاراملی تزئین شده که حالت ترد روی کیک را ایجاد می کند. معمولا لا به لای این کیک با مغز فندق، بادام و گردو پوشیده می شود.

Gyümölcsleves سوپ سرد میوه

شاید با شنیدن سوپ سرد میوه، یاد نوعی دسر بیافتید. اما این سوپ در واقع نوعی پیش غذا یا غذای اصلی در روزهای گرم تابستان است. این سوپ را با آلبالوی ترش، خامه ی ترش و شکر درست می کنند، اما می توان در تهیه آن از میوه های دیگری مانند هلو، توت فرنگی آلو و... استفاده کرد.