بهترین غذاهای اتریش که دوست ندارید از دست دهید

بهترین غذاهای اتریش که دوست ندارید از دست دهید

طبیعت اتریش با وجود کوه های پوشیده از برف آلپ زیبایی وصف ناپذیری دارد، سوای از کوه های برفی آلپ، مناظر سرسبز در کشور و نمای معروف شهر وین و سالزبورگ این کشور را به یکی از زیباترین کشورهای اروپایی تبدیل کرده است. صحبت کردن در مورد ذائقه غذایی مردم این کشور و سخن از بهترین غذاهای اتریش  شما را قطعا وسوسه می کند که سری به این کشور بزنید.

غذاهای اتریشی معمولا بسیار چرب  و اکثر غذاهای این کشور شامل گوشت و غذاهای پر از کربوهیدرات مثل نان و شیرینی است. از اشنیتزل سرخ شده تا سوپ معروف گولاش، برای هر نوع غذایی  ,اتریشی ها یک دستور پخت دارند!‌ در این مقاله لیستی از بهترین غذاهای اتریش را برای شما تهیه کرده ایم، که بهتر است اگر روزی قصد سفر به اتریش را داشتید؛ آنها را  حتما امتحان کنید.

از بهترین غذاهای اتریش; اشترودل سیب وینی Viennese Apfelstrudel

اشترودل سیب وینی Viennese Apfelstrudel

آلمانی ها اعتقاد دارند اشترودل غذای ملی آن ها است،‌اما این اتریش است که با اشترودل سیب ترد و شیرین خود مردم را به سوی خود جذب کرده و این غذا را یکی از غذاهای ملی خود می داند. اشترودل سیب شیرینی ترد و شکننده ای است که داخل آن را با سیب طعم دار شده پر کرده اند و جزو غذاهای گیاهی اتریش محسوب می شود. سیبی که داخل این شیرینی قرار داده می شود با دارچین، شکر و کشمش طعم دار شده است. بوی اشترودل سیب تازه می تواند زانوی هر شکمویی را شل کند. همچنین این غذای دوست داشتنی را می توانید در خیابان های اتریش به راحتی پیدا کنید.

شنیتسل گوشت Wiener schnitzel

شنیتسل گوشت Wiener schnitzel

اگر تنها یک غذا باشد که معنی آن مساوی باشد با آشپزی اتریشی باشد، آن شنیتسل است. این غذا که با نام شنیتسل گوشت یا شنیتسل وینی شناخته می شود، یکی از غذاهای ملی و از بهترین غذاهای اتریش حساب می شود. شنیتسل در اصل گوشت سرخ شده در روغنی است که معمولا در کنار آن سیب زمینی، خامه ترش و پیاز نیز سرو می شود. از آنجایی که شنیتسل غذای ملی اتریش است،‌شما می توانید این غذا را چه در خیابان و چه در رستوران های سه ستاره پیدا کنید.

سوسیس وینی Vienna Sausage

Vienna Sausage سوسیس وینی

سوسیس وینی یکی از غذاهایی است که اگر در اتریش به دنبال غذای اصیل باشید، همه آن را به شما معرفی خواهند کرد. عذاهای اروپای شرقی معمولا پر است از وعده های مملو از گوشت و سوسیس؛ یکی از محبوب ترین غذاهای اتریشی ها این سوسیس است. سوسیس وینی از ترکیب گوشت خوک و گاو درست شده و در دمای بسیار کم دودی شده است. بعد از آن در وعده های مختلف غذایی یا در کنار نان داغ سرو می شود. سوسیس وینی یکی از معروف ترین غذاهای اتریش است که اگر قصد سفر به اتریش را دارید، بهتر است حتما امتحان کنید.

کنودل Knödel

کنودل Knödel

هر کشوری در لیست غذاهای خود کوفته های به خصوص خود را دارد،‌و کندول کوفته ای است که در اروپای شرقی بسیار محبوبیت دارد. اتریشی ها نیز کنودل مخصوص به خود را دارند.  کنودل اتریشی یکی از محبوب ترین غذاهای این کشور است که هم شیرین و هم خوش طعم است. کنودل این غذای خوش طعم به عنوان کنار غذا سرو شده یا حتی در سوپ نیز مصرف می شود. بهترین کنودل های شیرین اتریشی از آلو درست می شوند.

تافل اشپیتز Tafelspitz

تافل اشپیتز Tafelspitz

تافل اشپیتز یکی از غذاهای معمول اتریشی است که در منوی غذاهای اصلی هر رستورانی در کشور می توان آن را پیدا کرد. تافل اشپیتز که یک غذای کلاسیک اتریشی است،‌ تشکیل شده از گوشت آب پز شده در سوپ سبزیجات و ادویه جات است. گوشت آب پز پس از پخته شدن با سیب و ترب کوهی یا خامه ترش و پیازچه سرو می شود. این غذای مقوی و محبوب در روستاهای اتریش ایجاد شده است. معنی نام این غذا به تکه گوشت بریده شده اشاره دارد و در بازار و رستوران های اتریش معانی مختلفی دارد.

تیرولر گروستل‌ Tiroler Gröstl

تیرولر گروستل‌ Tiroler Gröstl

این غذا یکی از غذاهای سنتی و جذاب اتریش است. در میان غذاهای معمول و سنتی اتریش،‌تیرولر گروستل در نواحی آلپ بسیار مصرف می شود. این غذای چرب همچنین خیلی ساده است و برای درست کردن آن از سیب زمینی سرخ کرده در ماهیتابه، گوشت خوک یا گاو خورد شده و مقدار خیلی زیاد کره و پیاز استفاده می شود. معمولا روی این محتویات یک تخم مرغ نیمرو هم اضافه می شود. تیرولر گروستل یکی از  غذاهایی است که حتما باید امتحان کنید. همچنین  این غذا معمولا در اتریش با نام گروستل شناخته می شود.

Käsespätzle ,نوعی پاستای پنیری

Käsespätzle نوعی پاستای پنیری

هیچ غذایی نمی تواند شما را مثل یک کاسه ماکارونی و پنیر بسیار زیاد شما را گرم کند. تعطیلات پر انرژی و شادی را به بالای کوه های آلپ تصور کنید که در بالای کوه های آلپ مشغول به خورد کیزاشپیتزل داغ، این غذای مشهور اتریشی هستید.کیزاشپیتزل پاسخ کشور اتریش به ماکارونی و پنیر (Mac n’ Cheese) آمریکایی است. اشپیتزل در اصل نودل هایی درست شده از تخم مرغ است که در شکل ها و انواع مختلف در اتریش فروخته می شود. کیزاشپیتزل متشکل شده از این نودل ها و مقدار بسیار زیادی پنیر است که با گلسی شراب بعد از ظهر شما را لذت بخش خواهد کرد. این غذا از بهترین غذاهایی است که در اتریش می توانید بخورید.

گولاش سیب زمینی kartoffelgulasch

گولاش سیب زمینی kartoffelgulasch

این غذای مقوی و پر ادویه،‌در اصل از کشور مجارستان به اتریش آمده است، اما یکی از اعضای جدایی ناپذیر وعده های غذایی اتریش است. گولاش سیب زمینی در اصل یک نوع خوراک سوپی و تند است که در انواع مختلفی سرو می شود. گولاش سیب زمینی یکی از غذاهای محبوب اتریشی است که حتی در خانه های اتریش هم می توان آن را پیدا کرد. این غذا از سبزیجاتی مثل سیب زمینی، پیاز، فلفل دلمه و سوسیس درست می شود و مقدار زیادی پاپریکا نیز در ‌آن استفاده می شود. گولاش سیب زمینی معمولا با نان تست شده سرو می شود و جزو بهترین وعده های صبحانه اتریشی است.

دسر Kaiserschmarrn

دسر Kaiserschmarrn

کیزرشمارن به معنای واقعی کلمه غذای شاهان است. کلمه کیزر در این غذا به معنی شاه و کلمه شمارن به معنی تکه است. این غذا در اصل پن کیک تکه تکه شده است. این وعده شیرین به عنوان غذا یا دسر استفاده می شود. پن کیک های تکه تکه شده که با سس های شیرین، مربا و کمپوت های مختلف میوه و میوه های خشک کاراملی تزئین می شوند، این غذا را تشکیل می دهند. کیزرشمارن برای اولین در قرن ۱۹ دستور تهیه اش ساخته  شده است و از آن زمان تا به حال در لیست غذاهای ملی اتریش قرار دارد.

بوچل Buchteln

بوچل Buchteln

غذاهای اتریشی تاثیر زیادی از فرهنگ کولی ها گرفته است و بوچل یکی از کنار غذاهای این فرهنگ است که به غذای هر روزه کشور اتریش تبدیل شده است. بوچل در اصل یک نوع غذا است که در فر پخته می شود که داخل آن با مربا و مواد شیرین دیگر پر می شود. نان نرم دور این غذا قهوه ای رنگ و پف دار است. بوچل معمولا به عنوان دسر سرو شده و روی آن با سس وانیل یا پودر شکر تزئین می شود. بوچل یکی از غذاهای معروف اتریش است که دوست ندارید آن را از دست دهید.

Brettljause

Brettljause از دسرهای اتریشی

این غذا از نامش مشخص است که چه چیزی است. جاوس به معنای میان وعده میان غذاهای دیگر و برتل نیز تخته ای چوبی است که روی آن غذا سرو می شود. برتل جاوس در اصل میان وعده ای اتریشی است که اگر آن را امتحان نکنید، بخش بزرگی از فرهنگ غذایی اتریش را از دست دادید. مواد تشکیل دهنده یک برتل جاوس کلاسیک نان، گوشت، سبزیجات شور و سس است . انواع مختلفی از این سینی غذا وجود دارد که برای امتحان کردن همه آن ها باید کل کشور اتریش را بگردید.

دسرهای اتریشی

دسرهای اتریشی Topfentascherl

چه کسی دسر دوست ندارد؟‌اگر به هر شیرینی پزی در اتریش سر بزنید با شیرینی های سنتی مخصوص این کشور روبرو می شوید. شیرینی هایی مثل ساشرترت (Sachertorte)، استرهزی اشنیت (Esterhazy-Schnitte)، رهروکن (Rehrücken) و ….

اگر به شیرینی فروشی های سنتی اتریش سر زدید یادتان نرود تاپ فنتاشرل (Topfentascherl ) را امتحان کنید تا عاشق غذاهای اتریشی شوید. سوای از این ها بهتر است بدانید اتریش در تهیه دسرهای درجه یک در دنیا بسیار معروف است.

کاردینال اشنیت Kardinalschnitte

Kardinalschnitte

از بهترین خوراکی های اتریش کاردینال اشنیت است که نوعی دسر لایه لایه است که با میوه درست می شود و در وین بسیار معمول و محبوب است. رنگ این دسر سفید و طلایی است و با رنگ های موجود در کلیسای کاتولیک یکی است. نام این دسر به صورت کلی اسلایس های کاردینالی ترجمه می شود و مطمئن باشید که اگر شیرینی دوست باشید شما را راضی خواهد کرد. این دسر شامل خامه قنادی در داخل آن است و روی آن کره و آرد ذرت ریخته شده است. و روی آن را  پودر قهوه یا میوه تازه تزئین می کنند. این دسر با شراب مزه بسیار خوبی می دهد.

فیاکر گولاش Fiakergulasch

فیاکر گولاش Fiakergulasch

یکی از انواع گولاش های ونیزی، فیاکر گولاش نام دارد که از گوشت خرد شده پخته شده در سس پیاز، سیر، آب، گوجه، سرکه و … تشکیل شده است. این غذا معمولا با گارنیش های مختلف و کنارغذاهایی مثل سوسیس وینی، خیارشور، نان و نیمرو سرو می شود. فیاکر گولاش غذایی است که در همه کافه های اتریش پیدا می شود و اکثرا به عنوان صبحانه مصرف می شود.

مارتینی گانز Martinigansl

Martinigansl غذای معروف اتریش

مارتینی گانز از بهترین غذاهای سنتی اتریش است که در روز سنت مارتین صرف می شود. این غذا در اصل غاز شکم پری است که در این روز بخصوص در سراسر اتریش پخته می شود. با وجود اینکه در هرجای کشور این غاز با مواد مختلفی پر می شود، به صورت معمول با شاه بلوط و آلوی خشک قبل از بریان شدن پر می شود. همچنین روی این غذا بعد از آماده شدن با آبگوشت غاز پوشانده می شود.

پنیر موندسیر Mondseer

پنیر موندسیر Mondseer

موندسیر نوعی پنیر اتریشی است که از شیر گاو تهیه می شود. این پنیر در اصل در روستای موندسی تولید می شود برای همین نامش موندسیر است. این پنیر نیمه سفت، به رنگ زرد کم رنگ بوده و بافتی خامه ای و نرم دارد. بوی پنیر موندسیر بسیار تند و جذاب است. اتریشی ها با ترکیب این پنیر با آب شور یا مواد دیگر غذاهای متفاوتی را می پزند.

برای سفر به اتریش , شکم گردی بهانه بسیار خوبی است.

1398/11/15

سفر به اتریش را تجربه کنید

تورهای مرتبط: